TMCP1D474MTRF
Part Number:
TMCP1D474MTRF
Description:
CAP TANT 0.47UF 20% 20V 0805
Capacitance :
0.47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
22Ohm @ 100kHz
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Manufacturer Size Code :
P
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
20 V