TWAE667K075SBSZ0000
Part Number:
TWAE667K075SBSZ0000
Description:
WET TANT CAP
In Stock:
1
Capacitance :
660 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm @ 120Hz
Failure Rate :
Features :
Wet Tantalum
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial
Ratings :
COTS
Size / Dimension :
0.406" Dia x 1.062" L (10.31mm x 26.97mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
75 V