TWAB477K030CBSZ0000
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Part Number:
TWAB477K030CBSZ0000
Category:
Tantalum Capacitors
Description:
WET TANT CAP
In Stock:
1
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
470 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
850mOhm @ 120Hz
Failure Rate :
Features :
Wet Tantalum
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
B
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Active
Ratings :
COTS
Size / Dimension :
0.281" Dia x 0.641" L (7.14mm x 16.28mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Hermetically Sealed
Voltage - Rated :
30 V