T140D476K050AS
Part Number:
T140D476K050AS
Description:
CAP TANT 47UF 10% 50V AXIAL
Capacitance :
47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.351" Dia x 0.351" L (8.92mm x 8.92mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50 V