TAZH336K015LBLC0045
Part Number:
TAZH336K015LBLC0045
Description:
CAP TANT
Capacitance :
33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
180mOhm @ 100kHz
Failure Rate :
C (0.01%)
Height - Seated (Max) :
0.125" (3.17mm)
Manufacturer Size Code :
H
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2915 (7338 Metric)
Size / Dimension :
0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
15 V