T140B685K050AS
Part Number:
T140B685K050AS
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 50V AXIAL
Capacitance :
6.8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.185" Dia x 0.185" L (4.70mm x 4.70mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50 V