T110B335K035AT7200
Part Number:
T110B335K035AT7200
Description:
CAP TANT 3.3UF 10% 35V AXIAL
Capacitance :
3.3 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4Ohm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.185" Dia x 0.185" L (4.70mm x 4.70mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V