T354F226K016AT
Part Number:
T354F226K016AT
Description:
CAP TANT 22UF 10% 16V RADIAL
In Stock:
500
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.441" (11.20mm)
Lead Spacing :
0.250" (6.35mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
F
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.236" Dia (6.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
16 V