T356F336K010AT
Part Number:
T356F336K010AT
Description:
CAP TANT 33UF 10% 10V RADIAL
Capacitance :
33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.1Ohm
Height - Seated (Max) :
0.441" (11.20mm)
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
F
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.236" Dia (6.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V