T356A474M035AT
Part Number:
T356A474M035AT
Description:
CAP TANT 0.47UF 20% 35V RADIAL
Capacitance :
0.47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
13Ohm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.339" (8.60mm)
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.177" Dia (4.50mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V