TACL685K010XTA
Part Number:
TACL685K010XTA
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 10V 0603
Capacitance :
6.8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7.5Ohm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
L
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V