TCTAL1D106M8R
Part Number:
TCTAL1D106M8R
Description:
AL- CASE / 106- CAP CODE / MN02
Capacitance :
10 µF
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
20 V