TCTAL1D226M8R-V1
Part Number:
TCTAL1D226M8R-V1
Description:
AL- CASE / 226- CAP CODE / MN02
Capacitance :
22 µF
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Manufacturer Size Code :
AL
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
20 V