135D276X9125F6
Part Number:
135D276X9125F6
Description:
CAP TANT 27UF 10% 125V AXIAL
Capacitance :
27 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.5Ohm
Manufacturer Size Code :
F
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension :
0.296" Dia x 0.641" L (7.52mm x 16.28mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
125 V