T354M107K020AS
Part Number:
T354M107K020AS
Description:
CAP TANT 100UF 10% 20V RADIAL
In Stock:
9
Capacitance :
100 µF
Height - Seated (Max) :
0.740" (18.80mm)
Lead Spacing :
0.250" (6.35mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
M
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.402" Dia (10.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
20 V