T110B156M020AT
Part Number:
T110B156M020AT
Description:
CAP TANT 15UF 20% 20V AXIAL
Capacitance :
15 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.3Ohm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
20 V