T495X108K2R5ATE030
Part Number:
T495X108K2R5ATE030
Description:
CAP TANT 1000UF 10% 2.5V 2917
Capacitance :
1000 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30mOhm
Height - Seated (Max) :
0.169" (4.30mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
2.5 V