F951V225MAAAQ2
Part Number:
F951V225MAAAQ2
Description:
CAP TANT 2.2UF 20% 35V 1206
Capacitance :
2.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.4Ohm
Height - Seated (Max) :
0.063" (1.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.067" W (3.20mm x 1.70mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V