F951C226KTAAQ2
Part Number:
F951C226KTAAQ2
Description:
CAP TANT 22UF 10% 16V 1411
In Stock:
74
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.4Ohm
Height - Seated (Max) :
0.063" (1.60mm)
Manufacturer Size Code :
T
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Size / Dimension :
0.138" L x 0.106" W (3.50mm x 2.70mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
16 V