M39006/25-0252
Manufacturer:
Vishay / Sprague
Part Number:
M39006/25-0252
Description:
CAP TANT 39UF 10% 100V AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Capacitance :
39 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Failure Rate :
R (0.01%)
Features :
High Reliability
Manufacturer Size Code :
T2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.312" Dia x 0.704" L (7.92mm x 17.88mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100 V