T322F227K010AT
Part Number:
T322F227K010AT
Description:
CAP TANT 220UF 10% 10V AXIAL
In Stock:
10
Capacitance :
220 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Manufacturer Size Code :
F
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.300" Dia x 0.710" L (7.62mm x 18.03mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V