T110C106K050AS
Part Number:
T110C106K050AS
Description:
CAP TANT 10UF 10% 50V AXIAL
In Stock:
21
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.6Ohm @ 100kHz
Manufacturer Size Code :
C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50 V