T513X336K035BH61107505
Part Number:
T513X336K035BH61107505
Description:
CAP TANT 33UF 10% 35V 2917
Capacitance :
33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
65mOhm
Failure Rate :
B (0.1%)
Features :
High Reliability
Height - Seated (Max) :
0.169" (4.30mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
X
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Ratings :
COTS
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V