T110C476M020AS
Part Number:
T110C476M020AS
Description:
CAP TANT 47UF 20% 20V AXIAL
In Stock:
14
Capacitance :
47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.2Ohm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
20 V