199D106X0050F6V1E3
Part Number:
199D106X0050F6V1E3
Description:
CAP TANT 10UF 20% 50V RADIAL
In Stock:
8
Capacitance :
10 µF
Height - Seated (Max) :
0.748" (19.00mm)
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
F
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.378" Dia (9.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50 V