T322D825K035AT
Part Number:
T322D825K035AT
Description:
CAP TANT 8.2UF 10% 35V AXIAL
In Stock:
10
Capacitance :
8.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.5Ohm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V