T322D686K006AT
Part Number:
T322D686K006AT
Description:
CAP TANT 68UF 10% 6V AXIAL
In Stock:
22
Capacitance :
68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6 V