T322D565K035AT
Part Number:
T322D565K035AT
Description:
CAP TANT 5.6UF 10% 35V AXIAL
In Stock:
38
Capacitance :
5.6 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3Ohm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V