597D337X9020F2T
Part Number:
597D337X9020F2T
Description:
CONFORMAL COATED TANTALUM CAP
Capacitance :
330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.201" (5.10mm)
Manufacturer Size Code :
F
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2924 (7360 Metric)
Size / Dimension :
0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
20 V