T322A224K035AT
Manufacturer:
KEMET
Part Number:
T322A224K035AT
Category:
Tantalum Capacitors
Description:
CAP TANT 0.22UF 10% 35V AXIAL
In Stock:
56
Manufacturer :
KEMET
Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
0.22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
17Ohm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
A
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
35 V