T351A225K016AT
Part Number:
T351A225K016AT
Description:
CAP TANT 2.2UF 10% 16V RADIAL
In Stock:
35
Capacitance :
2.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
8Ohm
Height - Seated (Max) :
0.378" (9.60mm)
Lead Spacing :
0.100" (2.54mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.175" Dia (4.45mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
16 V