T350C225M035AT
Part Number:
T350C225M035AT
Description:
CAP TANT 2.2UF 20% 35V RADIAL
In Stock:
65
Capacitance :
2.2 µF
Height - Seated (Max) :
0.331" (8.40mm)
Lead Spacing :
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.197" Dia (5.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V