TCP0J225M8R
Part Number:
TCP0J225M8R
Description:
CAP TANT 2.2UF 20% 6.3V 0805
In Stock:
1
Capacitance :
2.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
17.5Ohm
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V