293D155X9020A2TE3
Part Number:
293D155X9020A2TE3
Description:
CAP TANT 1.5UF 10% 20V 1206
Capacitance :
1.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6.3Ohm
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
20 V