T16D157K125EZSS
Part Number:
T16D157K125EZSS
Description:
CAP TANT 150UF 10% 125V AXIAL
Capacitance :
150 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.6Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
D
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.390" Dia x 1.062" L (9.90mm x 26.97mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
125 V