T22C106K125USS
Manufacturer:
Vishay / Sprague
Part Number:
T22C106K125USS
Category:
Tantalum Capacitors
Description:
T22S106K125CUS
In Stock:
25
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5.5Ohm @ 120Hz
Failure Rate :
Features :
Wet Tantalum
Height - Seated (Max) :
0.299" (7.60mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.303" L x 0.280" W (7.70mm x 7.10mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Hermetically Sealed
Voltage - Rated :
125 V