M34C107K030BZSS
Manufacturer:
Vishay / Sprague
Part Number:
M34C107K030BZSS
Category:
Tantalum Capacitors
Description:
CAP TANT 100UF 10% 30V SMD
In Stock:
13
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.3Ohm
Failure Rate :
Features :
Wet Tantalum
Height - Seated (Max) :
0.307" (7.80mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.835" L x 0.315" W (21.20mm x 8.00mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
30 V