TLJN336M010R9600
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Part Number:
TLJN336M010R9600
Category:
Tantalum Capacitors
Description:
CAP TANT 33UF 20% 10V 0805
In Stock:
404
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
9.6Ohm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
N
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
10 V