TACH476M003XTA
Part Number:
TACH476M003XTA
Description:
CAP TANT 47UF 20% 3V 0805
In Stock:
420
Capacitance :
47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5Ohm
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Manufacturer Size Code :
H
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
3 V