TR3D107M010C0065
Manufacturer:
Vishay / Sprague
Part Number:
TR3D107M010C0065
Category:
Tantalum Capacitors
Description:
CAP TANT 100UF 20% 10V 2917
In Stock:
119
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
65mOhm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.122" (3.10mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
D
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
10 V