F971A686KNC
Part Number:
F971A686KNC
Description:
CAP TANT 68UF 10% 10V 2917
In Stock:
289
Capacitance :
68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Manufacturer Size Code :
N
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V