TR3W337K6R3C0060
Part Number:
TR3W337K6R3C0060
Description:
CAP TANT 330UF 10% 6.3V 2924
Capacitance :
330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60mOhm
Height - Seated (Max) :
0.150" (3.80mm)
Manufacturer Size Code :
W
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2924 (7361 Metric)
Size / Dimension :
0.287" L x 0.236" W (7.30mm x 6.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6.3 V