TMCMC1A157MTRF
Part Number:
TMCMC1A157MTRF
Description:
CAP TANT 150UF 20% 10V SMD
In Stock:
318
Capacitance :
150 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.1Ohm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.106" (2.70mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.228" L x 0.126" W (5.80mm x 3.20mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V