TMCRE0J337MTRF
Part Number:
TMCRE0J337MTRF
Description:
CAP TANT 330UF 20% 7V 2917
In Stock:
610
Capacitance :
330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Manufacturer Size Code :
E
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
7 V