593D685X0035D2TE3
Part Number:
593D685X0035D2TE3
Description:
CAP TANT 6.8UF 20% 35V 2917
In Stock:
500
Capacitance :
6.8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
300mOhm
Height - Seated (Max) :
0.122" (3.10mm)
Manufacturer Size Code :
D
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V