293D156X9025C2TE3
Part Number:
293D156X9025C2TE3
Description:
CAP TANT 15UF 10% 25V 2312
In Stock:
350
Capacitance :
15 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.2Ohm
Height - Seated (Max) :
0.110" (2.79mm)
Manufacturer Size Code :
C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Size / Dimension :
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25 V