593D226X96R3B2TE3
Part Number:
593D226X96R3B2TE3
Description:
CAP TANT 22UF 10% 6.3V 1411
In Stock:
663
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.11mm)
Manufacturer Size Code :
B
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6.3 V