F971D225KAA
Part Number:
F971D225KAA
Description:
CAP TANT 2.2UF 10% 20V 1206
In Stock:
698
Capacitance :
2.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6.3Ohm
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
20 V