TMCMA1A336MTRF
Part Number:
TMCMA1A336MTRF
Description:
CAP TANT 33UF 20% 10V 1206
In Stock:
935
Capacitance :
33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V