TMCMA0J226MTRF
Part Number:
TMCMA0J226MTRF
Description:
CAP TANT 22UF 20% 6.3V 1206
In Stock:
920
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V